Będę przy tobie (Я буду рядом) 2012

Będę przy tobie” (Я буду рядом / Ja budu rjadom / I’ll be around) to wzruszający dramat obyczajowy o śmiertelnie chorej matce, która szuka nowych rodziców dla sześcioletniego synka.
Inna (Mariya Shalayeva) to nowoczesna i wyemancypowana kobieta, pełna humoru i dobrej energii. Z powodzeniem godzi obowiązki zawodowe z wychowywaniem sześcioletniego synka Mitii (Roman Zenchuk).  Inną i Mitię łączy wyjątkowa więź oparta na bliskości i czułości. Niestety los nie jest dla nich łaskawy. Kobieta podupada na zdrowiu, a badanie wykazuje, że ma nieuleczalnego guza mózgu. Inna decyduje się rozpocząć poszukiwania nowych rodziców dla Mitii, zanim będzie za późno.
Roman Zenchuk w filmie Będę przy tobie
Reżyserem filmu jest rosyjski reżyser Pavel Ruminov (Павел Руминов), znany przede wszystkim z nakręcenia horroru „Martwe córki” (2007). Film „Będę przy tobie” został poprzedzony wieloma rozmowami z matkami w podobnej sytuacji jak Inna. W 2011 został zrealizowany jako mini-serial, a w 2012 miał premierę jako film kinowy (prawdopodobnie tylko w Rosji i na Ukrainie). 16 października 2012 można go było obejrzeć z polskim tłumaczeniem na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Na szczęście osoby które przegapiły polską premierę mogą sięgnąć po rosyjskie DVD. Zostało ono wydane 18 kwietnia 2013 i zawiera angielskie napisy.
Moja ocena: 8/10 („bardzo dobry”) za autentyczność w grze wszystkich aktorów, a szczególnie sześcioletniego Romana Zenchuka (Роман Зенчук), który został świetnie poprowadzony przez reżysera oraz wyjątkowo dobre zdjęcia.
Galeria klatek z filmu:

Podobne:
Film „Będę z tobą” skojarzył mi się filmem „Sui yuet san tau” (Echoes of the Rainbow). Oba charakteryzują się aktorstwem na bardzo wysokim poziomie, dużym ładunkiem emocjonalnym i podobnym wesoło-smutnym klimatem oraz tematyką. O matce chorej na raka i jej jedynym synku opowiada też film „Ai zai huixiang” („爱在回响”) z 2012 r.

Dodaj komentarz