Ai zai huixiang (爱在回响) 2012

„Ai zai huixiang” („爱在回响„) to historia samotnej matki, która zapada na raka. Zmienia to wszystko w jej stosunkach z synem.
plakat filmu Ai zai huixiang 爱在回响Liu Li to niezależna kobieta i samotna matka, która dużą wagę przykłada do wykształcenia swojego jedynego syna Xiaoyu, więc posyła go na dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Chłopczyk czuje się jednak przeciążony i zaczyna się buntować. Pewnego dnia Liu otrzymuje telefon ze szpitala. Kiedy idzie porozmawiać z lekarką, nie spodziewa się, że Xiaoyu cały czas ją śledzi i podsłuchuje rozmowę, w trakcie której pada diagnoza – rak. Kobieta zaczyna szukać nowej rodziny dla swojego synka na wypadek śmierci. Xiaoyu z kolei stara się jej we wszystkim pomagać, z takim zapałem, że ze zmęczenia przysypia na lekcjach.
Dostępność:
Film jest dostępny do obejrzenia za darmo on-line w serwisie Youku: 爱在回响. (UWAGA – wideo jest zablokowane dla użytkowników spoza Chin, żeby móc je obejrzeć należy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie „Unblock Youku”).

Tianyu Sun (孙天宇)
W rolę Xiaoyu wcielił się dziewięcioletni aktor Tianyu Sun. Chłopiec urodził się 2 lipca 2002 r. i występuje w filmach od 5 roku życia. Cieszy się obecnie sławą dziecięcej gwiazdy – nie tylko występuje w filmach, ale też śpiewa i tańczy. „Ai zai huixiang” to pierwszy film z jego udziałem, który obejrzałem i jestem pod wrażeniem jego talentu. Śliczny mały człowiek o niesamowitej mimice i magnetycznej osobowości.

Podobne:
Zgodnie ze światowym trendem matki coraz częściej wychowują dzieci samodzielnie. Kiedy samotna matka zachoruje jest skazana na gorączkowe poszukiwania rodziny zastępczej, co jest nie tylko trudne, ale też bolesne. W ciągu ostatnich dwóch lat powstało kilka filmów poruszających ten temat. Jeden z najlepszych to rosyjski dramat obyczjowy “Będę przy tobie” (“Я буду рядом”) z 2012 r. W Polsce nakręcono z kolei dotykający tego problemu dokument “Joanna” 2013 r.

Dodaj komentarz