Mały uciekinier (Little Fugitive) 1953

Kilka lat temu obejrzałem film „Little Fugitive” w reżyserii Joanny Lipper. Byłem nim zachwycony i bardzo się ucieszyłem, kiedy dowiedziałem się, że jest to sequel klasycznego filmu „Mały uciekinier” z 1953 r w reżyserii Morrisa Engela. Okazja do jego obejrzenia pojawiła się dopiero kilka dni temu. 26 marca studio Kino Lorber wydało Blu-ray „Little Fugitive” w serii „Kino Classics” dostępny przez Amazon. Okładka poniżej:
Okładka wydania Blu-ray Little Fugitive 26 marca 2013
Niestety zawiodłem się. Film okazał się poprawny i nudnawy. Najbardziej denerwowała ilustracyjna muzyka – jak ktoś się schylił, to od razu dwa akordy, a jak się potknął to trzy (przypominało to trochę muzykę tworzoną na żywo przez tapera). Wiele scen ciągnęło się w nieskończoność. Często ich jedynym uzasadnieniem były ładne, efektowne zdjęcia, które dodawały produkcji pocztówkowego charakteru. Co więcej mały siedmioletni bohater prawdopodobnie nie mówi własnym głosem. Ten, który słychać nie pasuje do filigranowej figurki chłopczyka, którego widać na ekranie. Mimo wszystko film „Little Fugitive” otrzymał ode mnie ocenę 8/10. Jadnak zdecydowanie bardziej polecam sequel z 2006 roku. Jest bardziej dramatyczny, współczesny i po prostu lepiej się ogląda.
Chciałem jeszcze napisać parę słów o grającym główną rolę Joey’a Richie Andrusco:
Richie Andrusco jako Joey     Chłopczyk ma około 6 lat, krótki lekko zadarty nosek i bardzo ładne rysy twarzy. Nie tylko jest ładny, ale też wspaniale naturalny i beztroski. Z wyglądu jest nieco podobny do młodziutkiego Joe’go Breena, który zagrał epizodyczną rolę w filmie Prochy Angeli. W filmie daje niesamowity pokaz ekspresji, póz, min. Zapraszam do obejrzenia galerii:

Dodaj komentarz