Krokodyle z przedmieścia (Vorstadtkrokodile) 2009

Przygody grupy dzieciaków z przedmieścia, w tym jedenastoletniego Hannesa, do których dołącza niepełnosprawny kolega Kai

Jedenastoletni Hannes (Nick Romeo Reimann), który właśnie przeprowadził się z matką na przedmieścia, chciałby dołączyć do lokalnej paczki Krokodyli. W tym celu przechodzi próbę charakteru – pod okiem członków drużyny samodzielnie wchodzi na dach starego, rozpadającego się budynku. Podczas próby, chłopiec zsuwa się z dachu i zawisa na krawędzi dachu. W okolicy komórki nie łapią sygnału, więc członkowie Krokodyli nie mają jak wezwać pomocy. Na szczęście dla Hannesa, Kai, chłopak na wózku, który również niedawno przeprowadził się do okolicy, widzi go przez lunetę i wzywa straż pożarną, która w ostatniej chwili ratuje mu skórę.

Kai, mimo swojej niepełnosprawności, również pragnie zostać członkiem Krokodyli. Członkowie paczki są jednak przeciwni, żeby dołączył do nich jakiś upośledzony, który mógłby ich tylko spowalniać. W tym samym czasie w okolicy zaczyna grasować tajemnicza banda złodziei na motorach. Za złapanie bandytów zostaje wyznaczona nagroda w wysokości 1000 euro. Pewnej nocy Kai, spoglądając przez swoją lunetę, przypadkowo zauważa złodziei. Chłopiec wchodzi w posiadanie ważnych wskazówek, które mogą umożliwić ich schwytanie. Nie będzie to jednak tak proste, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Najpierw Kai będzie musiał wkupić się w łaski członków Krokodyli i przekonać ich, że warto podjąć wyzwanie.

Moja ocena: 7/10 („dobry”) Film „Krokodyle” porusza ważny temat akceptacji niepełnosprawności, a jednocześnie przygody młodych bohaterów są dynamiczne i ekscytujące. Film pokazuje, że niepełnosprawność nie tylko nie jest żadną przeszkodą, a nawet może być atutem. Współtwórcami ścieżki dźwiękowej jest niemiecki boysband Apollo 3, wykonujący na potrzeby filmu m.in. piosenkę „Superhelden” („Superbohaterowie”):

Podobne:

Film „Krokodyle” to druga ekranizacja książki autorstwa Maxa von der Grüna pod tym samym tytułem. Pierwsza została nakręcona w 1977 r. (link). Podobnym filmem jest również „V8: Chcesz pozostać najlepszym” Joachima Masanneka w którym również występuje Nick Romeo Reimann.

Nick Romeo Reimann Krokodyle

1 Comment

Add Yours

Dodaj komentarz