Tears In Heaven (新妈妈再爱我一次) 2012

Zmarła przed rokiem matka pięcioletniego Xiaobin powraca z zaświatów wraz z pierwszą kroplą deszczu w porze monsunowej

Borykający się z kłopotami zdrowotnymi Yifan samotnie wychowuje sześcioletniego synka Xiaobin. Chłopiec wierzy, że jego zmarła przed rokiem matka Xiaolin znajduje się w Krainie Lotosu i może powrócić wraz  z pierwszą kroplą zwiastującą nadejście pory deszczowej. To, co początkowo było treścią kolorowej książeczki dla dzieci zaczyna się sprawdzać. Xiaolin cudownie powraca do życia, choć zupełnie nie pamięta kim jest. Yifan przypomina jej całą historię ich miłości.
Tears In Heaven” („新妈妈再爱我一次„) to nietypowy romans. Jest dość smutny, niesamowicie wzruszający, a do tego wszystkiego okraszony odrobiną czarnego humoru. Nie sprawdza się jako historia o miłości, bo główni aktorzy są mało przekonujący.

Moja ocena: 6/10

Dużo czasu ekranowego, jak na tego typu produkcję, poświęcono młodziutkiemu chłopięcemu aktorowi o pseudonimie Mini Bin (迷你彬). Mini Bin w rzeczywistości nazywa się Wenxuan Yu (温玄煜). Ma starszego o dwa lata brata Wen Xuan Ye (温玄烨), który również gra w filmach pod pseudonimem Xiao Xiao Bin (小小彬) (jest najbardziej znany z roli w „New Perfect Two” / „新天生一对” / „Xin tiang sheng yi dui„). Obaj chłopcy to synowie byłego dziecięcego aktora Wen Zhaoyu (温兆宇) znanego jako Bin Bin (小彬彬). Mają czarne prosto zaczesane włosy, małe noski i przyjemny delikatnie brązowy odcień skóry, a przede wszystkim sympatyczne roześmiane buzie. Są uznawani za dziecięce supergwiazdy wschodniego kina. Ich ojciec podpisuje kontrakty na osiem filmów z góry. Co ciekawe Xiao Xiao Bin i Mini Bin mają młodszego braciszka Meng Meng Bin, który prawdopodobnie wkrótce pójdzie w ich ślady.

Dodaj komentarz