Dziesięcioletni chiński piosenkarz Huang Xing-Yuan

Huang Xing-Yuan (黄星羱) urodził się 10 listopada 2003 r. Uczy się w chińsko-amerykańskiej szkole Guangxi Liuzhou w mieście Liuzhou w południowych Chinach. W wieku 7 lat rozpoczął naukę śpiewu w Centrum Młodzieży (市青少年). Jego nauczycielem był Liang Minzhe (梁敏哲). Już rok później, jako ośmiolatek, chłopiec zaczął z powodzeniem występować w konkursach talentów.

Huang Xing-Yuan

Jego największym osiągnięciem jest udział w popularnym programie telewizyjnym stacji Liaoning TVGenialne dzieci” („天才童声”). Przysporzył mu sporą popularność i wielu fanów. „Genialne dzieci” to chiński talent show dla młodych piosenkarzy od 3 do 15 roku życia wzorowany na włoskim „Io Canto”. Emisje odbywały się w każdy piątek od stycznia do sierpnia w 2012 r. (archiwalne odcinki programu można oglądać on-line na stronach China Network Television). Zaletą „Genialnych dzieci” jest to, że każda każda piosenka w wykonaniu młodego artysty jest doskonale opracowana i wykonywana na żywo z towarzyszeniem orkiestry.

Huang Xing-Yuan wystąpił łącznie w ośmiu odcinkach programu:

  1. 10 lutego 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Huochai tiantang” (zwycięzca odcinka)
  2. 6 kwietnia 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Jiu gan tang mai wu
  3. 27 kwietnia 2012 r.
  4. 11 maja 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Meng li hua
  5. 1 czerwca 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Hongxing zhao wo qu zhandou
  6. 8 czerwca 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Qin qin wo de baobei
  7. 22 czerwca 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Bai yueguang
  8. 27 lipca 2012 r. zaśpiewał piosenkę „Renjian

Huang Xing-Yuan 13 października 2012 r. wystąpił w programie 6+1 stacji CCTV3, a także w programie dla dzieci „童心撞地球„.

Większość piosenek chłopca to covery. Do najbardziej znanych należą: „Hui fei de mao„, „Dan yuan ren changjiu„, „Tian zhi da„, „Xingxing kaihua„, „Mama„, „Zai ai wo yici haobu hao” i „Dai wo dao shanding„.

0 Comments

Add Yours

Dodaj komentarz