Syn Rambow (Son of Rambow) 2007

Film familijny opowiadający historię dwóch chłopców o różnym pochodzeniu, którzy postanawiają nakręcić własny film inspirowany kinem akcji

Akcja filmu rozgrywa się w długie letnie dni w Anglii w latach 80. XX wieku. Will Proudfoot (Bill Milner) jest jedynym „mężczyzną” w rodzinie należącej do ewangelikalnej sekty braci plymuckich. Chłopiec jest nieśmiały, a jego wyobcowanie pogłębia nie tylko fakt wychowywania się bez ojca, ale też to, że nigdy nie miał okazji słuchać muzyki czy oglądać telewizji, ponieważ u braci plymuckich jest to zakazane. Wszystko zmienia się, gdy Will poznaje Lee Cartera (Will Poulter) szkolnego urwisa i twórcę domowych filmów. Lee wprowadza swojego rówieśnika w świat kina akcji pokazując mu piracką kopię filmu „Rambo: Pierwsza krew”

Will łamie zasady swojej religii i decyduje się na grę w filmie Lee. Will zagra główną rolę w filmie „Syn Rambow”. Chłopiec zachwycony i zainspirowany swoim nowym idolem ochoczo wykonuje niebezpieczne kaskaderskie numery. Nieoczekiwanie niewielki domowy projekt dwójki przyjaciół zaczyna żyć własnym życiem – coraz więcej kolegów, znajomych i przyjaciół zaczyna się włączać w proces jego produkcji i staje się on miejscową sensacją. Zaczyna też rodzić sprzeciw ze strony fanatycznej religijnej sekty, do której należy Will.

Bill Milner Syn Rambow 2007

„Syn Rambow” na wszelkie cechy filmu kultowego. To brawurowa komedia pełna wisielczego humoru opowiadająca o szorstkiej chłopięcej przyjaźni, trudnych relacjach rodzinnych i niełatwym dojrzewaniu. Reżyserem filmu jest Garth Jennings znany z hitowej animacji „Sing” (2016), a także komedii science-fiction „Autostopem przez galaktykę” (2005), a główną rolę zagrał jeden z najlepszych chłopięcych aktorów w historii kina – Bill Milner. Oprócz „Syna Rambow” Bill zagrał też główną rolę w poruszającym dramacie „Czy ktoś tam jest?” (2008), w którym jego filmowym partnerem był Michael Caine, a także w telewizyjnym familijnym fantasy „Skellig. Człowiek-sowa” (2009).

Garth Jennings i Bill Milner na planie Syn Rambow
Garth Jennings z Billem Milnerem na planie filmu

Dodaj komentarz