Arman Darbo – francusko-kazachski model i aktor rezydujący w Chinach – gwiazda filmu Kung Fu Man 2013

Arman Darbo

Arman Darbo (阿曼·达博) urodził się ok. 2001 r. Któreś z jego rodziców prawdopodobnie pochodzi z Francji. Chłopczyk ma też kazachskie korzenie, ale na stałe mieszka w Chinach. Arman rozpoczął przygodę z modelingiem w wieku ok. 6 lat. Pojawiał się na różnych eventach, pokazach mody, konkursach modelingowych, trafił także na okładkę jednego z pekińskich czasopism dla rodziców. Wg. jego oficjalnej strony jest wszechstronnie utalentowanym dzieckiem – płynnie włada czterema językami: angielskim, chińskim, francuskim i rosyjskim, ćwiczy Taekwondo, potrafi też grać na pianinie i śpiewać. Wśród jego specjalnych umiejętności wymieniono także chińską operę i taniec hip-hop. Poza tym jeździ konno, pływa czterema stylami i oczywiście gra w piłkę nożną.

Chłopiec był najbardziej aktywny w 2009 roku. Wystąpił wtedy gościnnie w kilku chińskich programach rozrywkowych, teledyskach, a także filmach fabularnych:

Arman and the Tsaatans (By the Tsaatans)

Arman and the TsaatansW czerwcu 2009 r. Arman zagrał główną rolę w projekcie „Arman and the Tsaatans”. Film ma 26 minut i został wyprodukowany dla TV Mongolia jako część edukacyjnego projektu, mającego na celu zaprezentowanie życia mniejszości etnicznych Mongolii. Zdjęcia miały miejsce ponad 3000 m.n.p.m., ekipa spała w namiotach, a aktorami byli prawdziwi przedstawiciele plemienia Tsaatan (liczącego ok. 350 osób).

Arman zagrał francuskiego chłopca, który gubi się w górach i natrafia na plemię Tsaatans żyjące z hodowli reniferów. Zostaje przygarnięty przez przyjaznych tubylców i zaprzyjaźnia się z Tsaatańskim chłopcem o imieniu Batuumur. Razem opiekują się reniferami, biorą udział w szamańskich obrzędach i czytają popularne we Francji komiksy o Asteriksie. Początkowo chłopiec jest samolubny i krytyczny, ale wkrótce zaczyna doceniać wartości wspólnoty i życia zgodnego z naturą.

Kung Fu Man (功夫侠)

Zdjęcia do filmu akcji Kung Fu Man miały miejsce późną jesienią 2009 r. Premiera miała być już następnego roku, ale na skutek kłopotów z dźwiękiem, który musiał być dogrywany ponownie, wszedł na ekrany azjatyckich kin dopiero niedawno – latem 2013 r. (jeszcze nie ma wydania DVD ani Blu-ray). Niestety 3 lata to zabójczy okres czasu dla dziecięcego aktora. Arman nie mógł zobaczyć efektów swojej pracy i prawdopodobnie zniechęcił się do aktorstwa. Od dwóch lat nie ma od niego żadnych wieści.

„Kung Fu Man” opowiada historię młodego adepta sztuk walki Chan Pinga, który w skrzynce przewożonej przez jego szefa odkrywa związanego chłopca. Chłopczyk ma na imię Christopher, pochodzi z Costa Rici i mówi po angielsku, a Ping tylko po chińsku. Malec jest ścigany przez byłą prywatną nauczycielkę i domowego ochroniarza i Chan Ping musi stanąć w jego obronie, oczywiście wykorzystując sztuki walki. Christopher podejrzewa, że jego wybawca jest chińskim supermenem, o którym czytał w komiksach. Niestety Ping zaprzecza, ale żeby nie rozwiewać jego nadziei przybiera pseudonim Kung Fu Man.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z filmu Kung Fu Man:

The Founding of a Party

W filmie „The Founding of a Party” Arman zagrał epizodyczną rolę Adine francuskiego chłopca o żydowskich korzeniach, który znajduje schronienie przed hitlerowską okupacją w Szanghaju:

Arman Darbo 2009

Dodaj komentarz