Gavin Fink w filmach Megiddo i Powrót renifera (Prancer returns) 2001

Gavin FinkGavin Gerald Fink urodził się 19 września 1992 r. w dzielnicy Newport Beach w amerykańskim mieście Kalifornia tuż nad oceanem spokojnym. Przez całe dzieciństwo miał bardzo blisko do wody. Lubił pływać i jeździć na deskorolce. Chłopiec wychowywał się z nieco starszą siostrą o imieniu Marissa. W wieku czterech lat zaczął pracować dla nowojorskiej agencji modelingowej Ford Models. Jedną z jego pierwszych prac była rola w reklamie koncernu Pepsi w 1996 r. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych zdjęć z tamtego okresu, a szkoda, bo wiele wskazuje na to, że jego portfolio mogło być bardzo obszerne. Wikipedia podaje, że już w wieku kilku lat miał wiele referencji ze świata show-biznesu.
Gavin zaczął występować w filmach w wieku ok. 7 lat. Zagrał gościnnie w serialach „Strażnik Teksasu”, „Sprawy rodzinne” i „That’s Life”. Jego pierwszą znaczącą rolą był występ w filmie grozy „Megiddo” z 2001 r. Zagrał głównego bohatera Alexandra Stone’a w młodości, który w domu rodzinnym, a później w szkole wojskowej zaczyna ujawniać swoje ponad naturalne zdolności.
Galeria zdjęć ośmioletniego Gavina Finka z filmu „Megiddo”:

Dobra rola w filmie „Megiddo” pomogła mu zapewne w otrzymaniu angażu do znacznie ciekawszego projektu – świątecznego filmu familijnego „Powrót renifera”. Chłopiec zagrał w nim główną rolę ośmioletniego Charliego Holtona, który znajduje w lesie zagubionego renifera i postanawia wraz z bratem zaopiekować się nim. Niestety w mojej ocenie film jest nieudany. Ma przewidywalny scenariusz i zbyt mało świątecznej atmosfery, jak na bożonarodzeniową produkcję. Ale jest to wina słabego reżysera, a nie Gavina, który zagrał po prostu zachwycająco. Jest to jedna z najbardziej uroczych chłopięcych ról, jakie widziałem w życiu. Została ona także doceniona przez jury Nagrody Młodych Artystów (YAA). 7 kwietnia 2003 r. podczas 23. gali YAA Gavin Fink otrzymał za nią statuetkę w kategorii Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedii albo dramacie) dla młodego aktora w wieku 10 lat lub mniej.
Galeria zdjęć ośmio- bądź dziewięcioletniego Gavina Finka z filmu „Powrót renifera”:

Oprócz filmów „Megiddo” i „Powrót renifera” warto obejrzeć dwa gościnne występy chłopca. Znaczącą rolę Samuela w odcinku „Samuel Raising” (s03e09) w serialu „Roswell: W kręgu tajemnic” oraz epizodyczną rolę Tommy’ego w odcinku „Scary Monsters” (s09e14) w serialu „Z archiwum X”. Za tę drugą rolę Gavin Fink zgarnął drugą Nagrodę Młodych Artystów w swojej karierze. Zdjęcia z obu odcinków poniżej:

Dodaj komentarz