Ostatnia podróż (Last Ride) 2009

Ojciec z kryminalną przeszłością zabiera syna w niezwykłą podróż

Kev wraz z dziesięcioletnim synem Chookiem wędruje po Australii przemieszczając się autobusami lub kradzionymi samochodami w nieokreślonym kierunku. Mężczyzna stara się być dobrym ojcem dla chłopca, jednak ich relacje są trudne. Kev zmaga się bowiem ze złymi skłonnościami i kryminalną przeszłością, wskutek czego musi uciekać przed policyjnym pościgiem. Poetycka opowieść o formowaniu się charakterów, przywiązaniu i relacjach między ojcem i synem na podstawie powieści Denise Young.

Moja ocena: 9/10 („rewelacyjny”). Film „Ostatnia podróż” to debiut około 10-letniego Toma Russella, który wraz z Hugo Weavingiem gra jedną z głównych ról. Chłopiec poradził sobie znakomicie. Atutem filmu są również piękne zdjęcia dzikiej australijskiej przyrody.

Podobne:
Tematykę trudnych i nietypowych relacji ojca i syna podejmują również filmy „Dwóch ojców” i „Tatuś„. Jeśli ktoś polubił „Ostatnią podróż” powinien też obejrzeć również inne działa australijskiej kinematografii o dojrzewaniu: „Oko i błękit” oraz „Mój ojciec i ja„.

Dodaj komentarz